Erdek

Erdek için 43 Kişi Online

Yeni Otel Kayıt 0 ( 212 ) 963 34 20
Erdek Otelleri

Erdek Karşıyaka

Erdek Hakkında
Erdek'te Alışveriş
Erdek Nasıl Gidilir?
Erdek Turanköy
Erdek Narlı Köyü
Erdek Bunları Yapmadan Dönmeyin
Erdek'de Neler İle Karşılaşırız?
Erdek Plajları
Erdek'de Nereleri Gezmeliyiz?
Erdek İlhanlar Köyü
Kapıdağ Yarımadası
Erdek Tatlısu Köyü
Kyzikos Antik Kenti
Yola Çıkacak Sürücülere Tavsiyeler
Deniz Suyunun Faydaları
Erdek Karşıyaka
Erdekte Ne Yenir?
İstanbul Bandırma Üzerinden Erdek'e Nasıl Gidilir?
Erdek Ne Zaman Gelinir?
İstanbul Bursa Yolu Üzerinden Erdek'e Nasıl Gidilir?
Erdek Nerede?
Erdek'te Tatil Eğlenceleri
İzmir'den Erdek'e Nasıl Gidilir?
Erdek Doğa Sporları
Ankara'dan Erdek'e Nasıl Gidilir?
Erdek Tatil Bölgeleri
Erdek Tatlısu Köyü

 

Erdek'in en büyük yerleşim yeri olan Karşıyaka’nın eski adı Peramos'dur. Karşıyaka, Çakıl Köyü’nden önce doğu tarafının kıyı bölgesinin en son yerleşim yeridir. Yaklaşık 3 bin 500 kişilik nüfusa sahip olan belde, balıkçılık yönünden oldukça gelişmiştir. Balıkçılık, belde ekonomisinin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Son zamanlarda yapılan liman, birçok balıkçı teknesini himayesine alabilecek niteliktedir. Karşıyaka’da bir de tersane bulunmaktadır.

Karşıyaka’ya ulaşım çok kolaydır. Beldeye ulaşabilmek için ilk önce Bandırma'ya varmalısınız. Belde Bandırma'dan yaklaşık 26 kilometre’lik bir uzaklıktadır. Bandırma - Erdek yolunun Tatlısu ayrımına dönüş yaparak buradan sırasıyla Tatlısu'yu ve Dalyan'ı geçmenizin ardındana Çayağzı , Karşıyaka yol ayrımından Karşıyaka tarafına girerek yaklaşık 2 kilometre’lik bir seyahat daha yaparak Karşıyaka'ya ulaşmış olursunuz. Karşıyaka'ya yaz ve kış aylarında düzenli bir şekilde otobüs seferleri bulunmaktadır. Karşıyaka otobüsleri Bandırma içerisinde bulunan eski garajdan hareket etmektedir. Bandırma Deniz Otobüsü iskelesinin karşı tarafında bulunan duraklardan da Karşıyaka otobüslerine binebilirsiniz.

Karşıyaka sakin sessiz bir tatil merkezidir. Karşıyaka'da turistik konaklama imkanı bulunmamaktadır. Fakat buraya 6 km uzaklıkta olan Dalyan'da konaklama şansı bulabilirsiniz.

Bu bölgenin ekonomisinin büyük kısmını balıkçılık oluşturmakta. Son senelerde balıkçılığın arttırılması için yatırımlarda yapılmıştır. Fakat balıkçılık artık Marmarada denizinde eskiden olduğu kadar gelir getirmemektedir. Bundan dolayı buradaki insanlar beyaz et için balıktan daha çok tavuk bakıcılığı ve tavuk yetiştiriciliğine yönelmiştir.

Bölgede yer alan Banvit, Şeker Piliç gibi işletmeler için tavuk yetiştiriciliği çok önem kazanmıştır. Tarımda  bölgede sürdürülmektedir , özellikle zeytincilik Karşıyakada oldukça gelişmiş durumdadır. Bu bölgede yetiştirilen zeytinlerin büyük bir bölümü Erdek'te bulunan kooperatife satılmaktadır. Kooperatif vasıtası ile işlenen zeytinler ise kalitesi bakımından sofralık zeytin olarak satışa sunulmaktadır.Erdek Karşıyaka Hakkında  erdek karşıyaka  erdek karşıyakada tatil yapılır mı  erdek karşıyaka tursitik bir yer mi  erdek karşıyakaya nasıl gidilir  erdek karşıyakada deniz var mı 
Bu Konuya Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 

Henüz Yorum Yapılmamış.

Erdek Makalelerinden Seçmeler
Kyzikos Antik Kentinin Bilinmeyenleri Erdek Tatlısu Nasıl Bir Yer Erdek Narlı Köyüne Nasıl Gidilir İlhanlar Köyü Hakkında
Erdek Tatlısu Köyü Erdekte Ne Alınır Kyzikos Antik Kenti Hakkında İlhanlar Köyü Nasıl Bir Yer
Erdek Tatlısu Deniz Suyunun Faydaları Narlı Köyü Nerede Erdek Görülecek Yerler
Erdek Tatlısu Erdekte Nereleri Gezelim Erdek Hangi Şehirde Erdekten Ne Alınır
Erdekin Konumu Erdekin Nesi Meşhur Erdek Nereye Yakın Narlı Köyü Hakkında
Erdek Keşfedin

Balnet İş İlanları Oteller Otelclik OtelPlus Pansiyonlar Balbim
Balnet E-Yayıncılık Reklamcılık Ltd. Şti | 0(212) 963 34 20